PRCMT18-5DO Autonics Sensor, Inductive Prox, 18mm Round, Shielded, DC 2 Wire, NO, Connector, 10-30 VDC
SKU:  PRCMT18-5DO
In stock
Type Cylindrical connector (PRCM Series)
Sensing Distance 5 mm
Header demension / square 18 mm
Connection Type Connector
Voltage 12 - 24 VDC
Wire Type DC 2-wire
Output Type Normal Open
Frequency 500 Hz